خرداد 23 1400 16:03
فهرست
پیوندهاسخنرانی پیش از خطبه مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان در نماز جمعه عبادی وسیاسی اصفهان
سخنرانی مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان پیش از خطبه های نماز جمعه اصفهان به مناسبت روز ملی ثبت احوال
سخنرانی مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان پیش از خطبه های نماز جمعه اصفهان به مناسبت روز ملی ثبت احوال

 

 

 

 

 

 

 

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: اولین برگ سه جلدی ثبت شده در این مجموعه، نام مقدس فاطمه بوده و این نام همچنان صدرنشین اوراق و ‌دفاتر است.

 

حسین غفرانی کجانی در سخنرانی پیش از خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر اصفهان به مناسبت روز ثبت احوال اظهار داشت: سوم دی ماه هر سال روز ملی ثبت احوال نام‌گذاری شده است و فرصت مغتنمی برای بیان خدمات ثبت احوال در کشور نیز هست؛ اولین برگ سه جلدی ثبت شده در این مجموعه، نام مقدس فاطمه و این نام همچنان صدرنشین اوراق و ‌دفاتر است.

وی افزود: ثبت احوال با رویکردی منحصر به اصل هویت با کارکرد فردی مثل نظام مالیاتی و ‌اجباری شکل گرفت، امروزه اگرچه وظایف ثبت احوال محدود شده است اما با ظرفیت‌ها قابلیت‌ها و موجودیت‌های پس از انقلاب علاوه بر پاسداری از مرزهای هویتی با روش‌های متقن خدمت‌های خود را به صورت آرشیو و متنوع درآورده است.

مدیرکل اداره ثبت احوال استان اصفهان گفت: عمده‌ترین و‌برترین خدمت ثبت احوال در عرصه باشکوه‌ترین صحنه حضور مردم در کشور و در انتخابات است؛ نقش مهم و تأثیرگذار این اداره در برنامه توسعه اول تا ششم جایگاه ثبت و آمارهای دقیق آن بر کسی پوشیده نیست.

وی در ادامه عنوان کرد: از عناوین خدمات ثبت احوال، خروجی ماهیانه ۱۱۰ مورد است که ۲۰ مورد از آن خدمات مستقیم به مردم و همچنین ارتباط با ۱۵۰ دستگاه‌ها اداری، انتظامی، بانک‌ها و نظامی به صورت مستقیم و ‌آنلاین است.

مدیرکل اداره ثبت احوال استان اصفهان خاطرنشان کرد: وظیفه ثبت احوال انتشار آمارهای انسانی است که در چشم‌انداز برنامه‌ها مهم است و چه در نظام تعلیم و تعلم و‌ چه سایر بخش‌های اقتصادی و در کل هرجایی که سخن از افق و چشم‌انداز باشد که یا با حضور بسترساز و‌ فرهنگ‌ساز غیرمستقیم یا مستقیم انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: شورای ثبت وقایع حیاتی در استان اصفهان، ولادت را در هر ۱۵ روز و وفات را تا ۱۰ روز پس از آن ثبت می‌کند و دقیق‌ترین آمارهای فوت و و‌لادت در استان در ۹۹٪ موارد وقایع ثبت می‌شود.

غفرانی کجانی خاطرنشان کرد: در شورای راهبردی جمعیت به ریاست استاندار و‌ دبیران ثبت احوال، مسأله رصد جمعیت و پیگیری دغدغه رهبری نیز درحال پیگیری است.

وی در خصوص جمعیت آینده استان ابراز نگرانی کرد و گفت: آینده جمعیت دچار ابهام است و نگرانی از وضعیت جمعیت در آینده وجود دارد؛بیش از ۷۰ درصد جمعیت فعلی در موقعیت پنجره طلایی قرار دارند اما جمعیت به سمت پیری رفته و نیاز دارد تا نظام  برنامه‌ریزی فکری در این باره بیندیشد تا دچار مشکل نشویم.

مدیرکل اداره ثبت احوال استان اصفهان عنوان کرد: ۴۸ درصد جمعیت بین ۳۰ تا ۶۰ سال هستند و اگر چه اکنون جمعیت کمی به نظر می‌آید اما با کاهش جمعیت گروه اول و انتقال گروه بعد به سالمندی در سال ۱۴۲۰، اگر در بهترین حالت جمعیت قرار بگیریم، باز هم دچار مشکل خواهیم‌شد.

وی اضافه کرد: رواج فرهنگ‌ زندگی بهتر با فرزند کمتر، تک‌فرزندی، مشکلات نازایی، بالا رفتن سن ازدواج در مردان ۲۹ و زنان ۲۵ سال، از علل این مشکل هستند.

غفرانی کجانی اذعان داشت: کارت ملی هوشمند به عنوان پدیده نوین و مطرح در جهان فواید زیادی دارد و‌ در جهان از آن بهترین بهره را در جهت توسعه کشور به کار می‌برند؛ کارت ملی هوشمند تجمیعی از تمامی کارت‌ها و اطلاعات و مستعد ارائه خدمات مختلف است و‌ در پی آن تحولات جدیدی به وقوع خواهد پیوست.

مدیر کل اداره ثبت احوال با بیان اینکه در استان اصفهان یک میلیون و ۸۳۸ هزار نفر کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند، گفت: از مراجعه مستمر و افزایش مردم تشکر می‌کنم اما تقاضا می‌کنیم که باقی افراد برای دریافت کارت هوشمند تا پایان سال مراجعه کنند

وی ابراز داشت: در حال حاضر با همکاری دفاتر پست و پیشخوان و با ورود سامانه‌های سیار کلیه قسمت‌های جمعیت تحت پوشش قرار خواهند گرفت و اولین سامانه سیار در آسایشگاه جانبازان شهید مطهری استقرار یافت و به زودی در مراکز دیگر متمرکز خواهند شد.

غفرانی در پایان خاطرنشان کرد: عنصر تکریم ارباب رجوع را به عنوان اصل تفکیک ناپذیر افراد ثبت احوال برشمرد و تأکید کرد: در اداره ثبت احوال با بازرسی‌های مستمر به افزایش سطح کیفیت خدمت‌رسانی دفاتر ثبت احوال استان تلاش شده است.

در این مراسم معاونین اداره کل ، رییس اداره حراست اداره کل ، رییس اداره حقوقی اداره کل ، مسئول امور ایثارگران اداره کل ، رییس اداره ثبت احوال شهرستان اصفهان و معاونین ایشان و همکاران ثبت احوال استان و شهرستان نیز حضور داشتند.

 

 

 

 

 

نظرات
پیغامی ارسال نشده است.
ارسال نظر
برای ارسال پیغام لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
امتیازات
امتیاز دادن فقط برای اعضاست.

برای امتیاز دادن یا ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

امتیازی داده نشده است.
ورود
نام کاربری

گذرواژهگذرواژه خود را فراموش کرده ام
اوقات شرعی
امور حقوقی و سجلی
سرویس پست الکترونیکی