خرداد 23 1400 14:56
فهرست
پیوندهااتقان اسناد هویتی مردم  ایران بسیار بااهمیت است -مقام معظم رهبری..........کارت ملی هوشمند دروازه ورود به دولت الکترونیک..........ثبت احوال نوین زمینه ساز توسعه پایدار..........
.
خوش آمدید
به سایت خود خوش آمدید
اطلاعیه
اطلاعیه مهم روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان اصفهان
اطلاعیه مهم روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان اصفهان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ابو ترابی سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور شائبه رایگان شدن ثبت‌نام اولیه کارت ملی هوشمند را رد و درباره آن توضیحاتی بیان کرد.

انتشار خبری مبنی بر "رایگان شدن پیش ثبت‌نام کارت ملی هوشمند که شرکت ملی پست در راستای تاکید وزیر ارتباطات و جهت تسهیل در ارایه خدمات مربوط به کارت هوشمند ملی اعلام کرد"، موجب ایجاد شائبه در برخی شهروندان مبنی بر رایگان شدن ثبت‌نام کارت ملی هوشمند شد.

وی گفت: دفاتر پست و پیشخوان قبلا جهت ثبت‌نام از افرادی که به دلیل عدم دسترسی به اینترنت نمی‌توانستند شخصا اقدام به ثبت‌نام اولیه کارت‌ ملی هوشمند کنند، مبالغی حدود 2 الی 3 هزار تومان دریافت می‌کرد که با دستور وزیر ارتباطات، این خدمت شرکت پست برای شهروندان رایگان شد. ابوترابی در خاتمه با بیان اینکه مبلغی که دفاتر پست به عنوان حق‌الزحمه ثبت‌نام از متقاضیان  دریافت می‌کردند با هزینه ثبت‌نام اولیه کارت ملی تفاوت دارد،خاطرنشان کرد: هزینه ثبت‌نام اولیه کارت ملی 20 هزار تومان است که مستقیما به خزانه دولت واریز می شود و متقاضیان برای ثبت‌نام باید آن را پرداخت کنند.

سخنرانی استاندار اصفهان در همایش روز ملی ثبت احوال
سخنرانی استاندار اصفهان در همایش بزرگداشت روز ملی ثبت احوال
سخنرانی استاندار اصفهان در همایش بزرگداشت روز ملی ثبت احوال

 

 

 

 

 

 

 

روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان اصفهان گزارش می دهد : 

دکتر محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان روز پنجشنبه مورخه 96/09/30 در همایش روز ملی ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به روز ملی ثبت احوال اظهار داشت: انتظارات و توقعات از سازمان ثبت احوال با توجه به پیشرفت علم و دانش بالا می رود و از این رو باید به این مهم توجه شود. وی با بیان اینکه ارزیابی نیروی انسانی در جامعه به عنوان مهمترین سرمایه اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: از این رو نقش ثبت احوال در حوزه برآوردهای کمی و کیفی انسان بسیار مهم است که البته این سازمان در راستای رفع نیازهای جامعه عملکرد خوبی داشته است. وی به تحولات اساسی انجام شده در سازمان ثبت احوال پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: این تحولات طی دهه های قبل به منظور پاسخ به نیازهای مردم و سازمان های مختلف و ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم انجام شد.

استاندار اصفهان در ادامه سخنان خود با اشاره به رونمایی از سند سجلی مرحوم حاج مرتضی اشتری از مداحان و پیشکسوتان ورزش زورخانه که در جریان این مراسم انجام شد، گفت: احترامی که مردم برای چنین شخصیت هایی قائل هستند، نشان از اقتدار و تاثیرگذاری این افراد بر جامعه دارد.
استاندار اصفهان با اشاره به صفات و ویژگی های اخلاقی مرحوم اشتری بویژه خدمت به مردم و تلاش برای پاسداشت فرهنگ ایرانی اسلامی، گفت: مرحوم پهلوان مرتضی اشتری لحظات زندگی خود را صرف خدمت به مردم کرد و به همین دلیل مردم به نیکی از او یاد می کنند و نام او مورد احترام مردم است.
وی با بیان اینکه مرحوم پهلوان اشتری در مکتب اهل البیت (ع) پرورش یافت و بصورت خاضعانه برای خدمت به مردم وقت صرف کرد، افزود: ائمه معصومین در دفاع و تبلیغ از دین در حوزه های جهاد، مبارزه و مباحث علمی حضور داشتند و برای خدمت رسانی به مردم منتظر مُزد و پاداش دنیوی نبودند.
مهرعلیزاده اضافه کرد: یکی از صفات مؤمن این است که به آنچه به آن ایمان آورده عمل کنند.

 

 

سخنرانی مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان در همایش روز ملی ثبت احوال
سخنرانی مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان در همایش بزرگداشت روز ملی ثبت احوال
سخنرانی مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان در همایش بزرگداشت روز ملی ثبت احوال

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان  اصفهان در تاریخ 96/09/30 غفرانی کجانی مدیرککل ثبت احوال استان اصفهان در همایش روز ملی ثبت احوال و رونمایی از سجلی مرحوم مرتضی اشتری اظهار کرد: در سال 1297، با ثبت نام مقدس فاطمه، اداره ثبت احوال کشور به وجود آمد و چند سال بعد در استان اصفهان با ثبت نام محمد، این اداره در اصفهان به وجود آمد.

وی با بیان این که تا سال 1368 اداره ثبت احوال به صورت سنتی اداره می‌شد، بیان کرد: امروز جامعه ایرانی و نظام جمهوری اسلامی، طرحی که قرار بود در دهه 50 به دست فرانسویان ایجاد شود توسط نیروی‌های بومی احداث شد.

ایشان با بیان این که در دهه 90 وارد عرصه کارت ملی هوشمند شدیم، تصریح کرد: به غیر از برخی از کشورهای اتحادیه اروپایی و برخی کشورهای کوچک آسیایی، جمهوری اسلامی در زمینه کارت ملی هوشمند حرف برای گفتن دارد.

وی با بیان این که وضع جمعیت متناسب نیست، مطرح کرد: پس از ابلاغ رهبر انقلاب و با دستور وزیر کشور، ستاد راهبردی جمعیت تشکیل شد و استان اصفهان نسبت به کشور از لحاظ رشد جمعیت دچار مشکل است و در ورودی جمعیت، دچار بحران هستیم.

غفرانی کجانی با بیان این که هر روز به تعداد سالمندان اضافه می‌شود، تأکید کرد: اگر فکری برای افزایش جمعیت نشود در آینده دچار مشکل خواهیم شد و تمامی امکانات ما در آینده صرف سالمندان خواهد شد به نحوی که یکی از 3 کشور سالمند دنیا خواهیم شد.

مدیرکل اداره ثبت احوال استان اصفهان با بیان این که علیرغم همه مشکلات و محدودیت هایی که مشکلاتی را برای ثبت احوال ایجاد کرده است اما تکریم حقوق مردم را فراموش نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: امروز با رونمایی از سند سجلی مرحوم مرتضی اشتری، شرایط و محتوای هویت را معنای دیگری می‌دهیم تا اثرات این بزرگ مرد را در تربیت فرزندان مشخص شود.

وی در پایان گفت: رونمایی از سند سجلی مرحوم مرتضی اشتری، رونمایی از منش پهلوانی و اخلاق و جوانمردی است.

 

 

 

همایش روز ملی ثبت احوال
برگزاری همایش بزرگداشت روز ملی ثبت احوال و آیین رونمایی از سند هویتی مرحوم حاج مرتضی اشتری در اصفهان
برگزاری همایش بزرگداشت روز ملی ثبت احوال و آیین رونمایی از سند هویتی مرحوم حاج مرتضی اشتری در اصفهان

 

 

 

 

 

 

 

روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان اصفهان گزارش می دهد :

 

در تاریخ 96/09/30 به مناسبت فرارسیدن سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال همایشی با حضور دکترمهرعلیزاده استاندار اصفهان ، سردارسرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ، مدیران و مسئولین استانی، فرماندهای نظامی ، هنرمندان و فرهیختگان استان برگزار شد . در این مراسم که به میزبانی اداره کل ثبت احوال استان اصفهان صورت پذیرفت از سند هویتی شاعر و مداح اهل بیت مرحوم استاد حاج مرتضی اشتری رونمایی شد .در پایان این همایش از کارمندان نمونه ثبت احوال در سطح استان قدردانی شد.

 

 

 

 

 

سخنرانی پیش از خطبه مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان در نماز جمعه عبادی وسیاسی اصفهان
سخنرانی مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان پیش از خطبه های نماز جمعه اصفهان به مناسبت روز ملی ثبت احوال
سخنرانی مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان پیش از خطبه های نماز جمعه اصفهان به مناسبت روز ملی ثبت احوال

 

 

 

 

 

 

 

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: اولین برگ سه جلدی ثبت شده در این مجموعه، نام مقدس فاطمه بوده و این نام همچنان صدرنشین اوراق و ‌دفاتر است.

 

حسین غفرانی کجانی در سخنرانی پیش از خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر اصفهان به مناسبت روز ثبت احوال اظهار داشت: سوم دی ماه هر سال روز ملی ثبت احوال نام‌گذاری شده است و فرصت مغتنمی برای بیان خدمات ثبت احوال در کشور نیز هست؛ اولین برگ سه جلدی ثبت شده در این مجموعه، نام مقدس فاطمه و این نام همچنان صدرنشین اوراق و ‌دفاتر است.

وی افزود: ثبت احوال با رویکردی منحصر به اصل هویت با کارکرد فردی مثل نظام مالیاتی و ‌اجباری شکل گرفت، امروزه اگرچه وظایف ثبت احوال محدود شده است اما با ظرفیت‌ها قابلیت‌ها و موجودیت‌های پس از انقلاب علاوه بر پاسداری از مرزهای هویتی با روش‌های متقن خدمت‌های خود را به صورت آرشیو و متنوع درآورده است.

مدیرکل اداره ثبت احوال استان اصفهان گفت: عمده‌ترین و‌برترین خدمت ثبت احوال در عرصه باشکوه‌ترین صحنه حضور مردم در کشور و در انتخابات است؛ نقش مهم و تأثیرگذار این اداره در برنامه توسعه اول تا ششم جایگاه ثبت و آمارهای دقیق آن بر کسی پوشیده نیست.

وی در ادامه عنوان کرد: از عناوین خدمات ثبت احوال، خروجی ماهیانه ۱۱۰ مورد است که ۲۰ مورد از آن خدمات مستقیم به مردم و همچنین ارتباط با ۱۵۰ دستگاه‌ها اداری، انتظامی، بانک‌ها و نظامی به صورت مستقیم و ‌آنلاین است.

مدیرکل اداره ثبت احوال استان اصفهان خاطرنشان کرد: وظیفه ثبت احوال انتشار آمارهای انسانی است که در چشم‌انداز برنامه‌ها مهم است و چه در نظام تعلیم و تعلم و‌ چه سایر بخش‌های اقتصادی و در کل هرجایی که سخن از افق و چشم‌انداز باشد که یا با حضور بسترساز و‌ فرهنگ‌ساز غیرمستقیم یا مستقیم انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: شورای ثبت وقایع حیاتی در استان اصفهان، ولادت را در هر ۱۵ روز و وفات را تا ۱۰ روز پس از آن ثبت می‌کند و دقیق‌ترین آمارهای فوت و و‌لادت در استان در ۹۹٪ موارد وقایع ثبت می‌شود.

غفرانی کجانی خاطرنشان کرد: در شورای راهبردی جمعیت به ریاست استاندار و‌ دبیران ثبت احوال، مسأله رصد جمعیت و پیگیری دغدغه رهبری نیز درحال پیگیری است.

وی در خصوص جمعیت آینده استان ابراز نگرانی کرد و گفت: آینده جمعیت دچار ابهام است و نگرانی از وضعیت جمعیت در آینده وجود دارد؛بیش از ۷۰ درصد جمعیت فعلی در موقعیت پنجره طلایی قرار دارند اما جمعیت به سمت پیری رفته و نیاز دارد تا نظام  برنامه‌ریزی فکری در این باره بیندیشد تا دچار مشکل نشویم.

مدیرکل اداره ثبت احوال استان اصفهان عنوان کرد: ۴۸ درصد جمعیت بین ۳۰ تا ۶۰ سال هستند و اگر چه اکنون جمعیت کمی به نظر می‌آید اما با کاهش جمعیت گروه اول و انتقال گروه بعد به سالمندی در سال ۱۴۲۰، اگر در بهترین حالت جمعیت قرار بگیریم، باز هم دچار مشکل خواهیم‌شد.

وی اضافه کرد: رواج فرهنگ‌ زندگی بهتر با فرزند کمتر، تک‌فرزندی، مشکلات نازایی، بالا رفتن سن ازدواج در مردان ۲۹ و زنان ۲۵ سال، از علل این مشکل هستند.

غفرانی کجانی اذعان داشت: کارت ملی هوشمند به عنوان پدیده نوین و مطرح در جهان فواید زیادی دارد و‌ در جهان از آن بهترین بهره را در جهت توسعه کشور به کار می‌برند؛ کارت ملی هوشمند تجمیعی از تمامی کارت‌ها و اطلاعات و مستعد ارائه خدمات مختلف است و‌ در پی آن تحولات جدیدی به وقوع خواهد پیوست.

مدیر کل اداره ثبت احوال با بیان اینکه در استان اصفهان یک میلیون و ۸۳۸ هزار نفر کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند، گفت: از مراجعه مستمر و افزایش مردم تشکر می‌کنم اما تقاضا می‌کنیم که باقی افراد برای دریافت کارت هوشمند تا پایان سال مراجعه کنند

وی ابراز داشت: در حال حاضر با همکاری دفاتر پست و پیشخوان و با ورود سامانه‌های سیار کلیه قسمت‌های جمعیت تحت پوشش قرار خواهند گرفت و اولین سامانه سیار در آسایشگاه جانبازان شهید مطهری استقرار یافت و به زودی در مراکز دیگر متمرکز خواهند شد.

غفرانی در پایان خاطرنشان کرد: عنصر تکریم ارباب رجوع را به عنوان اصل تفکیک ناپذیر افراد ثبت احوال برشمرد و تأکید کرد: در اداره ثبت احوال با بازرسی‌های مستمر به افزایش سطح کیفیت خدمت‌رسانی دفاتر ثبت احوال استان تلاش شده است.

در این مراسم معاونین اداره کل ، رییس اداره حراست اداره کل ، رییس اداره حقوقی اداره کل ، مسئول امور ایثارگران اداره کل ، رییس اداره ثبت احوال شهرستان اصفهان و معاونین ایشان و همکاران ثبت احوال استان و شهرستان نیز حضور داشتند.

 

 

 

 

 

فراخوان کارت هوشمند ملی
 
نشست خبری سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با حضور خبرنگاران رسانه های دیداری و شنیداری و با موضوع فراخوان هموطنان عزیز واجد شرایط جهت دریافت کارت هوشمند ملی روزشنبه هفدهم تیرماه سال 96 برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاریهای بین الملل ، سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه و در محل ستاد این سازمان برگزار گردید ، از کلیه هم‌میهنان عزیز که تا این لحظه موفق به دریافت کارت هوشمند ملی نشده اند دعوت به عمل آورد با مراجعه تدریجی به ادارات ثبت احوال ، دفاتر پیشخوان خدمات دولت و نیز ادارات پستی مربوطه در سرتاسر کشور ، نسبت به ثبت نام و طی مراحل دریافت این کارت اقدام فرمایند.

بر این اساس کلیه دارندگان کارت های ملی نمونه سابق که در حدفاصل سال های 1380 تا 1389 کارت خود را اخذ نموده اند و نیز عزیزانی که با ورود به محدوده سنی قانونی برای نخستین بار مبادرت به اخذ کارت ملی خواهند کرد، می توانند پس از ثبت نام مقدماتی که با مراجعه به پایگاهWWW.Ncr.ir و اخذ نوبت ثبت نام، در محل تعیین شده که بنا به اولویت زمانی و مکانی مورد نظر ایشان معین خواهد شد حضوربهم رسانده و نسبت به انجام مراحل تکمیلی ثبت نام از جمله اخذ مشخصات بیومتریک(اثر انگشت) و عکس پرسنلی برخط در محل ، اقدام فرمایند.

ابوترابی افزود: تا کنون بالغ بر 24.000.000 قطعه کارت هوشمند صادر و به هم میهنان عزیز تحویل گردیده است و بر همین مبنا صدور و تحویل 40.000.000قطعه دیگر در سال جاری و سال آینده هدف گذاری گردیده که با تلاش همکاران سازمان و همکاری شهروندان گرامی در مراجعه تدریجی به مراکز ثبت نام میسر خواهد گردید.

وی خاطرنشان کرد: با تمهیدات صورت گرفته فرآیند کلی صدور و تحویل کارت هوشمند از مرحله پیش ثبت نام تا مرحله نهایی واگذاری به متقاضیان و فعالسازی آن که قبلا مستلزم انتظار شش تا هشت ماهه بود حداکثر پانزده روز تا یکماه به طول خواهد انجامید. در این خصوص ظرفیت سازی های لازم انجام شده و خطوط تولید جدید و ماشین آلات مناسب و نیز بدنه های کارت به میزان مکفی تامین و تهیه گردیده است.

ابوترابی حداکثر هزینه صدور و تحویل کارت هوشمند ملی را 310.000 ریال اعلام کرد که شامل هزینه اخذ عکس و مشخصات بیومتریک ، ارسال آن به مبادی مربوطه ، همچنین تحویل به شهروندان و فعالسازی آن خواهد بود و اخذ هرگونه وجهی بیش از این مبلغ تخلف بوده و لازم است موضوع را در شهرستانها به ادارات ثبت احوال و در تهران به اداره کل دفاتر خدمات ثبتی غیر دولتی یا دفتر ارزیابی عملکرد ،بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان منعکس فرمایند. البته این هزینه شامل ثبت نام اولیه در کافی نت ها نمی شود که توسط برخی هموطنان و با مراجعه به این سامانه ها انجام می پذیرد.

وی همچنین با اشاره به ضروری بودن حضور متقاضی هنگام تحویل کارت هوشمند و فعالسازی آن افزود خدمات سیار تحویل بصورت محدود برای عزیزان جانباز و معلولین حرکتی ، در شرایط فعلی انجام می‌گیرد.

    گروه خبري   :   ستادی
تاریخ    :   1396/07/25
ساعت    :   14:24:16
نظرات کاربران
     
نظرشما
نام :
آدرس صندوق الکترونیکی :
نظرات کاربران :
کد امنیتی :
 
     
 
جلسه شورای ثبت احوال شهرستان سمیرم

صورت جلسه شوراي ثبت احوال  مورخ  8/5/1396

 

شماره دعوتنامه    871/116/13                        مورخ  2/5/1396                           زمان جلسه  ساعت 10 صبح

تعدا دستور كار : 2                                  اعضاي اصلي و يا جانشين  :    10 نفر

 

تعداد مصوبات : 4                                 مكان جلسه : اداره ثبت احوال سمیرم

دستور كار جلسه :

الف -  بررسي مصوبات صورتجلسه قبل

 

ب- ارائه راهكار در خصوص تعامل بیشتر اعضا ء با اداره ثبت احوال 

 آقاي عسگریان معاون فرماندار و رئيس شورا ي ثبت احوال

ضمن عرض خيرمقدم به اعضا ي شورا در راستاي جایگاه حاکمیتی سازمان ثبت احوال در ایجاد وتولید و نشر اطلاعات آمارجمعیتی واستفاده از پایگاه جمعیتی کشور درراستی آزمائی احراز هویت ایرانیان چه در داخل و چه در خارج ازکشور و بکارگیری این اطلاعات در طرح هایی که توسط دولتها وحاکمیت درراستای وظایف خود انجام می دهند تاکید نموده وادامه اظهار داشتند خمیرمایه وبستر اطلاعات صحیح و بروز در آن سامانه ثبت به موقع ودرمهلت قانونی وقایع حیاتی است که فلسفه تشکیل شورای ثبت پوشش وقایع حیاتی درجهت استفاده از تمام امکانات موجود وهمکاری بین بخشی نهادها وارگانهای دولت درجهت اعلام وقایع به اداره ثبت احوال درجهت ثبت بموقع وقایع می باشد 

آقاي رضائي : دبير جلسه ورئیس اداره ثبت احوال   ضمن عرض خير مقدم به اعضاي شوراي ثبت احوال ضمن تاکید بر بیانات آقای عسگریان اعلام داشتند که هدف از تشکیل این جلسات رفع مشکلات مربوط به همکاری اعضای شورا با اداره ثبت احوال می باشد ودرصورتی که درشیوه ونحوه همکاری اعضاء مشکلی وجود دارد در این جلسات می باید به آن پرداخته وبه راهکاری برسیم که دیگر مشکلی درجهت ثبت بموقع وقایع نداشته باشیم در ادامه آقای رضائی  ساماندهی وضعیت وفات درشهر سمیرم توسط شهرداری راخواستار شده و تاکید داشتند علی رغم مصوبات متعدد شورا در این خصوص هنوز اقدامی قاطع و جدی از طرف شهرداری انجام نشده وباتوجه به اینکه در حال حاضر هنوز در مرکز شهرستان همه آمار وفات به اداره ثبت احوال اعلام نمیگردد جا دارد که شهرداری سمیرم این موضوع را دراولویت کارخود قرار داده ودرجهت برطرف نمودن این مشکل تلاش نماید .

مصوبات جلسه :

1-    مقرر شد به استناد به بند 2 مصوبه قبلی شورا  پس از تشکیل شورای اسلامی جدید شهرسمیرم و تعیین شهردار جدید جلسه ای با محوریت فرمانداری و با حضور رئیس اداره ثبت احوال در خصوص یکسان سازی قبرستان های موجود شهر وایجاد مدیریتی واحد تدفین شهر در فرمانداری برگزار گردد ( هماهنگ کننده جلسه شهرداری سمیرم)

2-   مقرر شد شبکه بهداشت ودرمان شهرستان در خصوص توجیه بهورزان درجهت همکاری با اداره ثبت احوال در ارسال آمار وفات و ولادت روستای محل خدمت اقدام وهمچنین آمار وقایع ولادت و فات روستائیان را بصورت هفتگی توسط کارشناس آمار آن شبکه به اداره ثبت احوال شهرستان اعلام نماید

3-   مقرر شد با توجه به اینکه سیستم اعلام وفات بصورت پیامک از طرف اداره ثبت احوال به دهیاران بصورت هفتگی انجام می گیرد دهیاران روستاها در صورتی که واقعه وفات را به اداره ثبت احوال اعلام ننموده اند بدلیل اینکه ثبت واقعه وفات ازمهلت مقرر قانونی خارج نشود دهیاران سریعا مشخصات متوفی را بصورت پیامک با اعلام شماره نامه ارسال و دراسرع وقت نسبت به تحویل نامه مربوطه به اداره ثبت احوال شهرستان اقدام نمایند .

4-   مقرر شدبه استناد به بند 6 مصوبه قبلی شورا و به استناد ماده 26 قانون ثبت احوال نيروي انظامي و پاسگاه هاي شهرستان سميرم به محض اطلاع از وقوع فوت مشخصات متوفيان را طي نامه اي  به شماره فكس 53665039اداره ثبت احوال سميرم ارسال و اطلاع نمايند

اعضای شورای ثبت پوشش وقایع حیاتی شهرستان سمیرم

1-     رئیس شورا و فرماندار محترم شهرستان   

 

2-     دبیر شورا و رئیس اداره ثبت احوال شهرستان

 

3-    فرماندهی محترم انتظامی شهرستان

 

4-    مدیر محترم شبکه بهداشت ودرمان شهرستان

 

5-    رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان

 

6-    مدیر محترم جهاد کشاورزی شهرستان

 

7-    شهردار محترم شهر سمیرم

 

8-    شهردار محترم شهر ونک

 

9-    شهردار محترم شهرحنا

 

10-  شهردار محترم شهر کمه

 

 

جلسه شورای ثبت احوال شهرستان سمیرم

صورت جلسه شوراي ثبت احوال  مورخ  21/3/1396

 

شماره دعوتنامه    460/116/13                        مورخ  21/3/1396                           زمان جلسه  ساعت 10 صبح

تعدا دستور كار : 2                                  اعضاي اصلي و يا جانشين  :    10 نفر

 

تعداد مصوبات : 6                                   مكان جلسه : اداره ثبت احوال سمیرم

دستور كار جلسه :

الف -  بررسي مصوبات صورتجلسه قبل

 

ب- ارائه راهكار در خصوص تعامل بیشتر اعضا ء با اداره ثبت احوال  

 آقاي عسگریان معاون فرماندار و رئيس شورا ي ثبت احوال

ضمن عرض خيرمقدم به اعضا ي شورا در راستاي همكاري شبكه اعلام و شوراي ثبت احوال و اجرائي شدن مصوبات اين شورا باتوجه به اهميت و جايگاه آمارو اطلاعات در سياستگذار يهاي كلان كشور و نقش وجايگاه  با اهميت ثبت احوال در توليد و انتشار آمار در خصوص بروز رساني اين آمار و همكاري ساير ادارات بالاخص اعضاي شورا تاكيد نمودندو بیان نمودند همکنون مشکل خاصی در رابطه با پوشش ثبت وقایع حیاتی شهرستان نداریم و صرفا در مرکز شهرستان بدلیل اینکه چند مکان دفن اموات داریم بدنبال جانمائی از قبرستان واحدی هستیم تا مشکل پراکندگی قبرستانها برطرف شود ایشان تاکید کردند که فرمانداری مصوب کردازاین به بعد دیگر اجازه دفن اموات در مکان امامزاده ها داده نخواهد شد وصرفا مواردی که قبلا مورد تعهد  اداره اوقاف می باشد و پول پرداخت نموده اند مجاز به دفن  درمکان امامزاده می باشند

آقاي رضائي : دبير جلسه ورئیس اداره ثبت احوال   ضمن عرض خير مقدم به اعضاي شوراي ثبت احوال درخصوص هدف از تشکیل جلسه که همان همکاری بین بخشی سازمانها و نهادهای  مرتبط با وقایع حیاتی  وارسال آمارها درمهلت مقرر قانونی به اداره ثبت احوال ومستندات قانونی آن و اهمیت ثبت پوشش وقایع حیاتی در تولید وانتشار آمارهای انسانی و تاثیر آن بر سیاستگذاری کلان کشور واهمیت موضوع پوشش ثبت وقایع حیاتی در مهلت قانونی و تاثیر آن بر اخذ اطلاعات  دقیق و کارآمددرجهت سیاستهای کلان کشور در حیطه های مختلف از جمله جمعیت تاکید و ادامه بیان داشتند که همکنون دو طرح اساسی و مهم فراروی سازمان ثبت احوال قرار دارد یکی تعویض شناسنامه های دست نویس به شناسنامه ای مکانیزه  ودیگری تعویض کارت ملی به کارت هوشمند ملی که این امر مستلزم بکارگیری و استفاده ازتجهیزات مورد نیاز می باشدکه دراین راستا تخصیص اعتبارجهت آن صرفا بر اساس بوجه شهرستانی در کمته برنامه ریزی شهرستان محقق می شودازاینرو این اداره از فرماندار محترم انتظار دارد جهت پیشگیری از هر گونه مشکلاتی آتی اعتبار لازم را در اختیار این اداره قرار نمایند و همچنین با توجه به بافت ونقشه قدیمی ساختمان اداره و عدم فضای کافی درجهت ارائه خدمت وبه مردم و وعدم مقاوم بودن ساختمان بدلیل بارور بودن دیوارها و عدم بکارگیری پارامترهای مقاوم سازی در ساختمان اداری انتظار می رود اعتبار لازم را در خصوص بازسازی ومقاوم سازی ساختمان اداری  به این اداره تخصیص نمایند

مصوبات جلسه :

1-    مقررشدبه استناد به تبصره ماده 26 قانون ثبت احوال  شهرداری های سیمرم , ونک ,حناوکمه نسبت به ارسال آمار وفات به اداره ثبت احوال شهرستان پس از اطلاع و دراسرع وقت وحداکثر یک هفته پس از تاریخ فوت اقدام نمایند.

2-   مقرر شد پس از شروع به کار شورای اسلامی شهر سمیرم در سال 96 جلسه ای با حضور شورا ی اسلامی و شهردار شهر سمیرم  با محوریت فرمانداری و با حضور رئیس اداره ثبت احوال در خصوص یکسان سازی قبرستان های موجود شهر وایجاد مدیریتی واحد تدفین شهر در فرمانداری برگزار گردد ( هماهنگ کننده جلسه شهرداری سمیرم)

3-   مقرر شد با توجه به پراكندگي روستاها و اينكه تقربيا نيمي از جمعيت شهرستان در روستاها مستقر مي باشندمستند به تفاهم نامه سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور با سازمان ثبت احوال و همچنين مصوبه  هيات محترم دولت و آئين نامه اجرائي تبصره اصلاحي ماده 5 قانون ثبت احوال مصوب 1363 در خصوص همكاري و الزام دهياران محترم به ارسال آمار ولادت و وفات ودر مهلت قانوني به اداره ثبت احوال, درخصوص نحوه و چگونگي همكاري و توجيه دهياران محترم دراولين جلسه مشترك دهياران و بخشداران شهرستان سميرم از دبير شورا و رياست اداره ثبت احوال نيز در اين جلسه دعوت بعمل آيد.

4-   مقرر شد درجلسه مشترک دهیاران با اداره ثبت احوال جهت توجیه دهیاران به ثبت علت دقیق وفات در نامه اعلام وفات به اداره ثبت احوال از شکبه بهداشت ودرمان شهرستان نیز جهت شرکت درجلسه دعوت بعمل آید.

5-    مقرر گردید شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نسبت به ارسال آمار وفات شهرستان بصورت هفتگی به اداره ثبت احوال اقدام نماید

6-    مقرر شد باتوجه به ماده 26 قانون ثبت احوال نيروي انظامي و پاسگاه هاي شهرستان سميرم به محض اطلاع از وقوع فوت مشخصات متوفيان را طي نامه اي  به شماره فكس 53665039اداره ثبت احوال سميرم ارسال و اطلاع نمايند .

 

 

اعضای شورای ثبت پوشش وقایع حیاتی شهرستان سمیرم

 

1-     رئیس شورا و فرماندار محترم شهرستان   

 

2-     دبیر شورا و رئیس اداره ثبت احوال شهرستان

 

3-    فرماندهی محترم انتظامی شهرستان

 

4-    مدیر محترم شبکه بهداشت ودرمان شهرستان

 

5-    رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان

 

6-    مدیر محترم جهاد کشاورزی شهرستان

 

7-    شهردار محترم شهر سمیرم

 

8-    شهردار محترم شهر ونک

 

9-    شهردار محترم شهرحنا

 

10-  شهردار محترم شهر کمه

 

 

 

 

 

ورود
نام کاربری

گذرواژهگذرواژه خود را فراموش کرده ام
اوقات شرعی
امور حقوقی و سجلی
سرویس پست الکترونیکی